Pozvěte nás na tendr  
imao


Hlavní menu

Podmenu


Co je BlackBerry a co od něj můžete očekávat?

BlackBerry umožní přístup k Vašim obchodním informacím (e-mailům, kontaktům, úkolům a schůzkám), v téměř reálném čase, včetně používání hlasových služeb (mobilní GSM komunikace).

Jak služba funguje je znázorněno na schématu níže. Funkční řešení je postaveno na propojení Microsoft Exchange serveru (který zajišťuje e-mailové aj. služby) s BlackBerry Enterprise serverem (který zajišťuje synchronizaci). Tímto propojením je zajištěna téměř "okamžitá" synchronizace e-mailových zpráv, kontaktů, úkolů a kalendáře z MS Outlooku mezi mobilním zařízením BlackBerry a klienty (osobním počítačem/notebookem). Podmínkou úspěšné synchronizace, napříč jednotlivými zařízeními, je na těchto zařízeních funkční připojení do internetu.

Zjednodušené schéma BlackBerry

Mobilní zařízení BlackBerry je "chytrý" mobilní telefon (Smartphone nebo PDA), který je permanentně připojen do internetu (GPRS/EDGE).
E-mailová zpráva, která je odeslána mobilním zařízením, je během několika vteřin zobrazena ve složce pro odeslanou poštu (Odeslaná pošta) na PC/notebooku a to samé i v opačném směru (z PC/notebooku na mobilním zařízením). To stejné platí pro kalendář, poznámky a úkoly.

Na klientovi PC/notebook je nainstalován program MS Outlook, který je nastaven tak, aby se připojoval pomocí internetu, na Microsoft Exchange server.

Pro čtení e-mailových zpráv můžete také využít webové rozhraní MS Office Outlook Web Access (OWA), které Vám téměř identicky zprostředkuje poštovní klient MS Outlook a to vše ! POZOR v okně internetového prohlížeče a téměř se všemi funkcemi.

Se službou BlackBerry můžete:

  • mít u sebe, v mobilním telefonu BlackBerry, všechny e-mailové zprávy, veškeré události v kalendáři, veškeré kontakty a kompletní úkoly, které si uložíte do Vašeho PC nebo notebooku, v Microsoft Outlook.
  • sdílet vlastní kalendář a nechat si zapisovat schůzky, např. od asistentky, a během pár vteřin mít jasno o denním programu bez zbytečně složitého ručního přepisování. Nebo si můžete připojit kalendáře spolupracovníků, mít přehled o jejich pracovní činnosti během dne, rovnoměrně rozkládat práci mezi tým nebo okamžitě vědět možnosti a kapacitu týmu pro konkrétní čas.
  • pomocí agendy Úkoly zadávat jednotlivým členům týmu úkoly ke splnění i s připomenutím v určitou dobu.
  • sdílet vnitrofiremní adresář kontaktů na zákazníky, partnery, dodavatele atp., v rámci firmy (skupiny).
  • prohlížet si internet ve vestavěném prohlížeči, v BlackBerry zařízení, stahovat a instalovat další aplikace jako ICQ, Opera atp.
  • přistupovat do e-mailové schránky na každém PC/notebooku přes internetový prohlížeč, s komfortem ovládání téměř jako kdybyste pracovali na svém počítači v MS Outlook.
  • v mobilním zařízení otvírat přílohy ve formátu MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Adobe PDF a různé typy obrázků.

Veškerá synchronizace probíhá on-line, během pár vteřin. Vše se obsluhuje velmi jednoduše a hlavně! velmi rychle.
Nikdy nebyla organizace e-mailů, schůzek, úkolů a kontaktů v mobilním zařízení jednodušší!Hostovaný Exchange a službu BlackBerry objednávejte zde!

Podpora

Centrální e-mail
podpory služby BlackBerryNovinky

26.3.2015
Stále fungujeme :)
Servery jsou v dobré kondici :) Plánujemem upgrade Hypervizoru VMWare na verzi 6 a upgrade Exchange serveru.
6.4.2010
Aktualizace serveru
Instalace aktualizaci hypervizou - správce virt. serverů.
22.3.2010
Nová služba
Připravujeme novou službu - instalaci, hosting a následnou správu BlackBerry Enterprise serveru.
22.11.2009
Oficiální spuštění
Oficiální spuštění komerční služby BlackBerry je plánováno od 1.12.2009. Již v tuto dobu se můžete podívat na ceník služby - jak bude služba BlackBerry zpoplatněna.

Vyšla nová verze SW pro PC/notebook pro kontrolu mobilního zařízení BlackBerry. Novinkou v tomto SW je možnost se připojit do internetu skrze mobilní zařízení BlackBerry.
13.11.2009
Migrace dat na nový server
Včera, ve večerních hodinách, proběhla migrace všech stávajících e-mailových schránek BlackBerry na nový server. Přechod, díky kvalitní přípravě :-), proběhl zcela bez jakých-koliv problémů a zcela -neznatelně-. Nový server bude v prvním kvartálu roku 2010 umístěn do zabezpečené serverovny v Praze, kde bude připojen na republikovou páteřní linku internetu.
20.10.2009
Nový server
Dnes nám byl doručen zcela nový server DELL PowerEdge 710, který je určen výhradně pro službu BlackBerry. Servery od společnosti DELL patří mezi špičku v oboru jak po stránce výkonnostní, tak po stránce případného servisu.
05.09.2009
Testovací provoz - komerční
K testování námi provozované služby BlackBerry byly přizváni také její potenciální zájemci z řad stávajících klientů. Přístup na webové rozhraní OWA - Outlook Web Access - je spuštěn na adrese http://bb.imao.cz.
01.08.2009
Testovací provoz - komerční
Spustili jsme testovací provoz služby BlackBerry, který je určen především pro zaměstnance firmy. Testovací provoz pro komerční klientelu bude spuštěn na začátku září 2009.